Saç ekimi Fiyatları Logo
AnasayfaSaç EkimiKullanılan Teknikleröncesi ve sonrasıSıkça Sorulan Sorular


Burun Estetiği Merkezi
Operasyon Öncesinde Yapılması Gerekenler

1 Saç ekimi operasyonu öncesinde muhakkak en az 3 gün alkol ve bağımlık yaratacak maddelerin tüketilmemesi gerekmektedir.

2 Ameliyat öncesi ilk 2 gün ilaç kullanmamalı ve kullanmış olduğunuz ilaçlar var ise doktorunuza bildirmelisiniz.

3 Ameliyattan bir hafta önce jole, saç spreyi, saç şekillendirici ürünleri kullanmamalısınız.

4 Ameliyata katılmadan önce duş almalısınız. Saçlarınız ekildikten 3 gün sonra saç yıkama işlemi yapamayacağınız için yıkanma, bakım işlerinizi ameliyat öncesinde yapmanız gerekmektedir.

5 Ameliyata yeteri kadar uykunuzu alıp katılmanız gerekmektedir. 

6 Ameliyat öncesi rahat giysiler giyilmesi tercih edilmelidir. 

7 Ameliyat öncesinde saç traşı olmamalısınız.

8  Kullanmış olduğunuz ilaçları ve genel olarak rahatsızlık taşıyor iseniz doktorunuza belirtmeniz gerekmektedir.

9 Ameliyattan öncesi ağır olan yiyecekleri tüketmemeli, ameliyat sabahı kahvaltınızı iyi yapıp gelmelisiniz.

10 Eğer mümkün ise ameliyat randevu saatinden 10 dakika önce merkezimizde olunuz.

Operasyon Sonrasında Yapılması Gerekenler

1 Ameliyat sonrasında sizlere verilen ilaçları günü gününde zamanında kullanmaya özen göstermelisiniz.

2 Ameliyattan bir gün geçtikten sonra saç kök alımı yapılmış bölgeden yani donör alana uygulanmış olan bantların çıkarılması için muhakkak doktor kontrolünde çıkarılması gerekmektedir.

3 Ameliyat sonrası ilk bir hafta boyunca iyi düzeyde istirahat etmelisiniz ve ağır bazda olan işlerden muhakkak kaçınmalısınız.

4 Saç ekimi sonrası uyku pozisyonunuz yüz üstü ve yan yatış şeklinde olmalıdır. Ekim yapılan alana zarar verilmemesi gerekir.

5 Ameliyat sonrası ilk bir hafta boyunca rahat giysiler giyilmesi tercih edilmelidir. Mümkünse üzerinize bol gelen giysiler giymelisiniz. Üzerinizde bulunan elbiseyi çıkardığınızda saç kök ekimi yapılmış olan bölgeye zarar vermemelisiniz.
6 Operasyon sonrasında saç köklerinin alındığı bölgede ve saç köklerinin ekildiği bölgede kaşıntı olmuş ise doktorumuzun size önermiş olduğunu spreyi kullanmalısınız.

7 Ameliyat sonrasında ilk bir hafta cinsel ilişkiye girmekten uzak durmalısınız. 

8 İlk 1 ay boyunca ağır bazda spor ve aktivitelerden uzak kalmalısınız. Nedir bunlar? Havuza girmek,i hamam, sauna, body ve aşırı güneş ışınlarına maruz kalmamanız gerekmektedir.

Önemli: Saç ekimi sonrasında oluşabilecek her hangi bir rahatsızlığında ve olumsuz durumlara karşı doktorunuz ile görüşüp temasınızı hiçbir zaman kesmemeniz gerekmektedir.

Operasyon Sonrasında Saç Yıkama Aşamaları

1 Saç ekimi operasyonu sonrası doktorunuzun vermiş olduğu ikinci randevu tarihinde ilk kontrollerin yapılması ve saç yıkama aşamalarının gerçekleştirilmesi için doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekmektedir.

2 Ameliyattan 15 gün geçtikten sonra size tarafımızdan verilen saç yıkama şampuanı ve losyonu ile tarif ettiğimiz şekilde saçlarınızı yıkamalısınız. Eğer şartlar uygun ise her zaman kullanmış olduğunuz şampuan varsa kullanabilirsiniz.

3 Saçlar yıkandıktan sonra havlunuzu bastırmadan saçlarınızı kurulamanız gerekir. Havluyu bastırarak saçlarınızı kurutmayı denersiniz ekilen köklere zarar verebilirsiniz.

4 Su ne ılık olmalı nede çok soğuk olmalıdır. Su sıcaklığı orta seviyeye getirdikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

5 Ekim sonrasında saçlı deri alanında oluşan kabuklanmayı temizlemek için muhakkak uzman görüş desteği almanız gerekmektedir.

6 Saçlarınızı yıkadıktan sonra şapka takmak istersiniz yumuşak ve bol şapkalar tercih etmelisiniz. Saçlı deri alanına zarar vermemeniz gerekmektedir.

Operasyon Sonrasında Gelişim Süreci

1 Saçların ekiminden 15 gün geçtikten sonra saç köklerinin alındığı ve ekildiği bölgede uzama görülebilir.

2 Ameliyat sonrası ekilen saçlar 2 ay sonra dökülmektedir. Hiç panik yapmayın! Bu dökülme tamamen doğal olarak karşılanabilir ve tekrar saçlarınız çıkmaya başlayacaktır.

3 Ameliyattan tam bir yıl sonrasında saçlarınız artık istediğiniz şekilde doğal ve gür bir şekilde çıkmaya başlayacaktır. 

4 Ameliyattan 6 ay geçtikten sonra saçlar artık %65 oranında çıkmaya başlayacaktır. Tam evresini tamamlaması için 1 yılın geçmesi gerekmektedir.

Ulaşım Site Haritası Sosyal Medya Takip Facebook Twitter Logoları

Fue yöntemi ile öncesi sonrası saç ekimi içeriğine sahip olmak için www.sacekimitedavi.com adresini ve göğüs estetiği cerrahi hizmetleri için www.gogusestetigi.info.tr web sitelerini ziyaret incelemenizi öneriyoruz.